Ferstiwal Cyrkulacje 2019

X edycja: CELEBRACJA

26.04-1.05.2019

Studio na Grobli
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Wrocław

Podziękowania

Za nami dziesiąta jubileuszowa edycja Festiwalu CYRKULACJE, przez sześć intensywnych i cudownych dni tworzyliśmy wspólnie to wyjątkowe wydarzenie, nie bylibyśmy jednak w stanie realizować tego przedsięwzięcia, gdyby nie zespół ludzi i wsparcie instytucji, dlatego w tym miejscu chcielibyśmy z całego serca podziękować:
Wszystkim dotychczasowym członkom i przyjaciołom Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych „Momentum” – za powołanie do życia festiwalu, pasję, pomysły i niegasnącą ciekawość ruchu. W tym miejscu nie sposób nie podziękować tym, którzy co roku stanowią trzon całego działania – Agnieszce Rybak, Dorocie Kameckiej, Basi Gwóźdź i Kubie Gontarskiemu. Ale tak jak w każdym działaniu podziękowania należą się też wszystkim tym, którzy sprawiają, że ta niezawodna czwórka zyskuje jeszcze więcej mocy. Wolontariuszom i pracownikom festiwalu – dziękujemy za ręce do ciężkiej pracy, za siły do wielogodzinnego wysiłku, za oczy do uważności i za serca do pięknego wspólnego przeżywania!
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pedagogom i artystom, którzy wspierali nas w tworzeniu programu festiwalu. Dzielili się własną pasją, wiedzą i zaangażowaniem. Proponowali własne poszukiwania i narzędzia, by możliwe było odkrywanie tańca i ruchu. Dziękujemy im również za to, że to właśnie dzięki nim docieramy do Was! Bez Was ta celebracja nie mogłaby się odbywać!
Partnerom instytucjonalnym, a w szczególności Instytutowi im. Jerzego Grotowskiego, który stworzył miejsce dla rozwoju festiwalu i przestrzeń dla rozwoju uczestników, nauczycieli, a przez to ważnej przestrzeni dla we Wrocławiu. Za swój wkład w to dzieło dziękujemy również pozostałym partnerom, którzy wspierali nas w różnych momentach tej drogi: Fundacji Teatr Nie-Taki, Akademii Ruchu, Dolnośląskiemu Centrum Informacji Kulturalnej, Stowarzyszeniu Teatru Dada von Bzdülöw, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Międzynarodowemu Forum Fotografii Kwadrat, Studiu Jogi Drzewo Życia i in.
Dziękujemy również władzom miasta Wrocław oraz Instytutowi im. Jerzego Grotowskiego za wsparcie finansowe, bez którego nie dokonywalibyśmy co roku śmiałych wyzwań organizacyjnych. Dzięki ich zaufaniu mogliśmy bezpiecznie rozwijać ofertę festiwalu, dbać o jego jakość i przystępność.
Dziękujemy również pozostałym partnerom finansowym, którzy pozwolili nam zrealizować niektóre przedsięwzięcia, tak byśmy mogli co roku zaskakiwać Was czymś nowym: Instytutowi Muzyki i Tańca, Instytutowi Kultury Węgierskiej, Ambasadzie Izraela, firmie Pewna Energia, firmie Arbet Fabryka Steropianu, firmie cateringowej Czary w Gary, firmie Cantino producentowi ekologicznych pojemników oraz wszystkim innym partnerom instytucjonalnym i firmom, dzięki którym możliwe było stworzenie dogodnych warunków uczestnictwa w festiwalu.
Dziękujemy też wszystkim partnerom medialnym, z którymi współpracowaliśmy przez 10 lat, a także niezawodnej ekipie produkcyjnej – filmowej i fotograficznej, dzięki której mogliśmy uwiecznić wiele festiwalowych chwil.

Tekst: Anna Duda

Program

Ścieżki Twórcze
_

To warsztaty zorientowane na pracę w procesie twórczym, dla zamkniętej grupy osób, trwające cały festiwal.

Do prowadzenia warsztatów w ramach ścieżek twórczych są zapraszani czołowi polscy i zagraniczni pedagodzy. Czasami ścieżki są prowadzone na określonym poziome zaawansowania. Praca ta może, lecz nie musi zakonczyć sie pokazem finałowym.

Jacek Owczarek

Improwizacja w ruchu

Igor Podsiadły

Teatr interdyscyplinarny

Iwona Olszowska

Świadomość ciała z elementami Body Mind Centering®: połączenia w ciele

Anna Krysiak

Taniec fizyczny: ulubione miejsce

Maga Radłowska-Judd

Kontakt Imrowizacja

Anna Haracz, Radek Bekieler

Ciało ma głos

Lekcje Otwarte
_

To zajęcia o otwartej formule. Trwają krócej niż ścieżki i nie wymagają deklaracji uczestnictwa w określonych zajęciach przez cały festiwal.

Lekcje otwarte, przeznaczone dla osób o różnych poziomach zaawansowania, można wybierać dowolnie z harmonogramu festiwalu.

Małgorzata Mielech

GAGA people

_

Filip Wencki

Komunikacja Somatyczna oraz Ekspresja. Poetyka Ruchu

_

Iwona Olszowska

Taniec Współczesny wg Izadory Duncan

_

Agnieszka Rybak,
Jakub Gontarski

Bojowy Partnering

Dorota Kamecka,
Agnieszka Rybak

Kontakt Improwizacja

_

Anna Krysiak

Taniec Fizyczny

_

Jacek Owczarek

Improwizacja w ruchu

Poranne rozruchy
_

Joanna Łukaszewicz – Bernady

Living Dance Form

Codzienna rozgrzewka przed dniem pełnym ruchu. Wydarzenie darmowe.

Wieczorna Joga
_

Barbara Gwóźdź

Vinyasa yoga

Wieczorna joga to propozycja dla tych, którzy po całym dniu tańca mają ochotę się rozciągnąć, wyciszyć, zrelaksować i… przygotować ciało na wieczorny jam!

Laboratoria
_

Laboratoria to przestrzeń w której eksperymentujemy. To okazja żeby zaprezentować swoją technikę, warsztat lub po prostu siebie.

Prowadzący laboratoria są wybierani na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

W harmonogramie laby oznaczone są pomarańczowym paskiem.

Ula Wojtkowiak

Metoda GYROKINESIS®

_
Adam Pater

Komunikacja – świadomość ekspresji: Ciało, głos, emocje

_
Olga Maria Pobłocka

JA-MY Wspólnota w Improwizacji w Kontakcie

Imprezy towarzyszące
_

Wydarzenia Towarzyszące to wieczorne wydarzenia podczas festiwalu. Składają się na nie spektakle, koncerty, wykłady i panele dyskusyjne. Każdego dnia zapraszamy również na wieczorne jamy taneczne, które przybierają rożne formy, są to jamy z muzyką na żywo, jamy z wprowadzeniem, jamy w ciszy, jamy z zasłoniętymi oczami i inne.

Patronat

Partner główny:

Miasto Wrocław
Instytut im. Jerzego Grotowskieg0

Patron honorowy:

Narodowe Centrum Kultury

Patron Medialny:

taniecPOLSKA.pl
TVP Kultura
TVP Wrocław
Teatralny.pl
Radio Wrocław
Radio Wrocław Kultura
Radio RAM
Gazeta Wrocławska
Nasze Miasto
TVP 3

Partner:

Arbet
Mentalny ogród
Drzewo życia
Czary w gary
Cantino

copyright® SIT MOMENTUM
design + realizacja: dance being / COCRE